Ako sme Keňu vymenili za Liptov

Ako sme Keňu vymenili za Liptov

Minulý týždeň sme sa vrátili z dovolenky, ktorú sme opäť strávili nad očakávania 🙂 Pôvodný plán last minute do Kene sa z dôvodu nečakaných pracovných udalostí a upršaného počasia zmenil na mega ultra last minute na Liptov do pokojnej dedinky s názvom Lúčky.

Tohtoročnú dovolenku sme s manželkou plánovali asi najdlhšie a i cez zmarené plány to bol očarujúco strávený čas. Už koncom apríla sme boli rozhodnutí, že dovolenku zažijeme dobrodružne a do Provenskálska pocestujeme autom. Pokocháme sa krásami historického Francúzska, ľevanduľovými poliami a ochutnáme pravé domáce víno. Ako sme viac a viac plánovali, tak sme sa od tejto krajiny viac vzďaľovali. Nieže by sme sa nasýtili krásami cez streetview, ale zhodli sme sa, že na jedného šoféra by to bolo moc. S blížiacim sa termínom dovolenky sme takto každý večer precestovali inú krajinu. Spoznali sme tak nielen Francúzsko, ale i Monako, Taliansko,  Srí Lanku, Maďarsko či Keňu. Hľadali sme spoločný kompromis na základe vstupných požiadaviek každého z nás. I keď na osud neverím, v onen piatok akoby to rozhodol práve "ON".

Manželka si vzala dovolenku a rovnako tak i ja som mal tento čas tráviť spolu s ňou. Pracovné záležitosti ma však vytiahli skoro ráno z domu a koľko je hodín som si uvedomil až večer, pri pohľade na drnčiaci telefón, ktorý signalizoval hovor mojej polovičky. Zdvihol som a na jej smutnú otázku "Kedy už prídeš?" som len ticho odpovedal "Za chvíľku som doma." Po zložení hovoru sa ozval môj vnútroný hlas: "Tak toto si nezaslúži! Veď ste mali ísť na dovolenku a navyše má dnes narodeniny." Zkoncentroval som všetkú energiu, ktorú som po náročnom dni ešte mal a hľadal som riešenie kam "vypadnúť" ak i len na tento víkend. Nakoniec sa mi podarilo cez internet o 20:45 nájsť ešte voľný apartmán u jedného milého pána v obci Lúčky, nedaľeko Bešeňovej.

Vysilení, ale plnení radosti sme pred polnocou dorazili na miesto. Ďakujem pánovi Jánovi za jeho láskavosť, strechu nad hlavou i tipy čo sa oplatí pozrieť. Nasledujúce dva dni sme tak strávili spoznávaním krás tejto dedinky, ochutnávaním kuchyne Liptova a čaro termálneho vrtu, ktorý sme zdieľali s pár ďalšími ľudkami a húfom ovád. I keď táto dovolenka trvala krátko a nenaplánovali sme si ju, nadrámec splnila naše očakávania. Nemuseli sme cestovať tisíce kilometrov a predsa sme našli pokoj, pohodu a zhliadli mnoho krás tohto sveta. Ak ste si nedopriali toto leto ešte oddych, otvorte mapu, zatvorte oči, ukážte prstom a vydajte sa za dobrodružstvom 🙂

Comments are closed.