Čas na palacinky

Čas na palacinky

"Akýkoľvek plán je lepší, než žiadny."

Veľmi múdre to rečenie, samozrejme pokiaľ nám je jasné čo slovo plán znamená. Možno si ani neuvedomujete, avšak už pri varení svojím spôsobom plánujete. Nevzťahuje sa sem však natieranie chleba 🙂 Ak si chcete spraviť napr. palacinky, musíte v správnom pomere zmiešať pár surovín a po vyliatí určitej dávky cesta na palacinkáreň, palacinku odložiť do určitého času z varnej dosky. V preklade to znamená, že recept podľa ktorého varíte je založený na presnom stanovení činností vo vymedzenom čase. Ak by ste vysypali najprv múku na palacinkáreň a následne na to dopĺňali zvyšné suroviny, asi by ste sa nenajedli. Ak dokážem spraviť palacinky na ktoré mám chuť, dokážem si zarobiť cesto aj na život podľa mojich predstáv. I keď samotná predstava nestačí, je dobrým základom.

Je dokázané, že ľudské telo ma obrovský potenciál a vďaka samoregeneračným schopnostiam dokáže žiť 150 až 700 rokov. Po mnoho stáročí a žitia "moderným" štýlom sa nám podarilo okresať tento vek na číslovku 70. Na rukách nosíme hodinky, ktoré večne sledujeme, ponáhľame sa aby sme stihli aj nemožné a pritom to dôležité necháme plynúť, alebo si to ani nevšímame, nemáme na to čas. Nemáme čas ani na seba. Nemáme čas naplánovať si vlastný život, nemáme čas spoznať sa a mnohokrát žijeme len z "povinnosti".

Naplánujme si zahodiť čas a zastavme sa. Vypnite. Zrekapitulujme si ako sme doposiaľ žili, pripomínam náš život, či sa odohráva podľa našich predstáv. Ak áno, tak si môžeme zablahoželať. Stačí si však pustiť televíziu, alebo prečítať pár komentárov na rôznych portáloch a vidíme a bohužiaľ čím ďalej viac i cítime nespokojnosť ľudí, ktorá sa pretvára až do nenávisti. Moja predstava o živote je, aby sme sa každé ráno budili naplnený do nového dňa a s radosťou si užívali plody našej práce, aby sme každý boli prínosom pre spoločnosť. Všetci vytvárame jeden svet v ktorom žijeme. Ak máte inú predstavu o svojom živote, je to výborné! Dajte to na papier!!! Alebo si to napíšte fixkou na chladničku, keď pôjdete po tie vajcia na palacinky 🙂 Pracujte s tou predstavou, zdieľajte to s okolím a buďte silní. Natoľko silní, aby ste z neférového súboja s lenivosťou, pohodlnosťou, nedisciplinovanosťou a ostatnými bojovníkmi, ktorí sa Vám postavia do cesty vyšli ako víťaz. Mnohokrát sa Vám tí najbližší s dobrým úmyslom budú snažiť vnuknúť svoju predstavu, ale Vy už ste spoznali tú svoju a máte plán. Držte sa ho, plánujte ďalej a žite naplnený život.

Ak si budete robiť najbližšie palacinky, rád príjmem pozvanie 🙂

Tuto je môj obľúbený recept, od Janky B. zo Senca, ktorý som našiel na stránke mimibazar.

Potrebné prísady:

3 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 vajcia, 20 dkg hladkej múky, štipka soli

Postup prípravy: (citovaný text Janky B.)

"Čo môže byť na palacinkách geniálne???? To, že sa nelepia a sú jemnučké a nadýchané ako obláčik. Všetky prísady spolu zmiešame (ak ich chcete mať "hutnejšie" - pridajte viac múky). Palacinky pečieme na poriadne rozohriatej panvici a len pri prvej potrieme panvicu olejom. Na ostatné to už nie je potrebné. Hotové palacinky môžeme "použiť" na sladký spôsob, ale aj na slaný - naplníme šunkou, syrom, kečupom, čímkoľvek. Chutia výborne. Vyskúšajte!"

Comments are closed.