Ľútosť č. 1

Ľútosť č. 1

V predchádzajúcom príspevku som prezradil, že som čítal / čítam ďalšiu zaujímavú knižku a sľúbil som, že v tom dnešnom rozoberiem prvú ľútosť, ktorá ľudí pred smrťou najviac trápi a ňou je:

ŠKODA, ŽE SOM NEMAL ODVAHU ŽIŤ SVOJ VLASTNÝ ŽIVOT, A NIE ŽIVOT KTORÝ ODO MŇA OČAKÁVALI OSTATNÍ.

lutost1_01

Osobne si myslím, že toto je naozaj veľmi aktuálna téma a týka sa drvivej väčšiny populácie, teda aspoň čo sa týka populácie, ktorú stretávam 🙁 Nechcem sa jej dotknúť a nič jej nezazlievam. Nemám na to právo a už vôbec nesúdim. Priznám sa však, že jedným z mojich mnohých snov je, aby každý žil taký život o akom sníva - samozrejme, pokiaľ to nebude mať negatívny vplyv na svet a či iného jednotlivca. Sám seba sa neraz pýtam. A nemáme my na to právo?! Určite máme! A prečo tak teda nežijeme?! Prečo nežijeme život, podľa seba?! ... pretože: .... a dlhý zoznam vecí, ktoré vo svojej podstate pramenia zo strachu. Pozor! Nepíšem však o ľudských povinnostiach, ktoré voči tomuto svetu máme! Ide tu o celoživotné otázky, na ktoré je veľmi dôležité, aby mal každý svoju jasnú odpoveď a nenechal sa nikým ovplyvniť, nech už je odpoveď akákoľvek. Ide o svoj názor a o svoje rozhodnutie, ako so svojím životom naložiť, aby ste neľutovali žiadneho z dní, ktoré prežívate.

Áno, je to náročné, avšak pritom tak jednoduché. Myslite na to, že i Vy si zaslúžite život podľa svojich predstáv. Myslite na to, že i Vy máte nárok vykonávať prácu, ktorá Vás napĺňa. Koniec koncov, ak ste zamestnaný, tak tam trávite 1/3 svojho života! Nezaslúžite sa 1/3 svojho života stresovať. Tak isto si zaslúžite i partnera s ktorým si budete rozumieť a tie ťažšie chvíle budú premazané tisíckami iných chvíľ, ktoré nám začnú byť tak vzácne až keď na ne spomíname. Ale tie chvíle sú teraz a tu a treba si ich vážiť! Teraz ich treba žiť! Nezaslúžite si predsa 2/3 svojho života prežiť v strese. Myslite na to, že poslednú tretinu prespíte a kvalita spánku je odrazom celého prežitého dňa. A vonkoncom si nenechajte ukradnúť svoje sny! Naberte odvahu, lebo nikdy nie je neskoro. Možno to potrvá, ale čas bude stáť na Vašej strane ak budete kráčať životom svojich snov. Nebude to o nič jednoduchšie ako žijete teraz, je dosť možné, že to bude ešte náročnejšie, ale verte, tie rána keď sa prebúdzate do nového dňa za to stoja! 🙂

Comments are closed.