Mobilná hladovka

Mobilná hladovka

Od januára takmer do konca februára, som držal mobilnú hladovku. Hneď najbližší deň po zavesení môjho sľubu na oči verejnosti, som odložil svoje iWočky do šuflíka a na mobile vypol mobilné dáta a bluetooth. Hneď bol v miestnosti lepší vzduch 🙂 Dôkladne som prešiel všetky nastavenia a povypínal hlásenia zvyšných aplikácií.

mobilna hladovka02

Pár dní na to, ako som si zvykol, že mobil je ticho a mám ho iba na volanie a smskovanie, spravil som rázne rozhodnutie a predal iHodinky. Zistil som, že mi nechýbajú a nechýbali mi ani žiadne funkcie, ba dokonca ani mobil, ktorý akoby zázrakom mal stále plnú baterku. Po čase som ho prestal so sebou všade nosiť a keď niekto volal, zavolal som mu späť. Začal som sa preto poobhliadať po jeho menšej náhrade, ktorá by nemusela disponovať okrem budíka žiadnou funkciou. A tak som skončil pri rozhodnutí, či sa vzdať tisícov kontaktov. Bohužiaľ niesť takéto bremeno som už neuniesol a downgrade sa nekonal. Pokračoval som však ďalej a z mobilu som iba volal, smskoval, používal budík a kalendár. Hudbu som nepočúval, maily som si pozeral na počítači a polovicu aplikácií som odinštaloval. Ani som sa nenazdal a po čase som si všimol, že 30 dní mám už dávno za sebou.

mobilna-hladovka01

Za usporený čas sa mi podarilo prečítať dve knižky, ktoré ma obohatili ďaleko viac ako aplikácie a internetové stránky, ktoré som navštevoval zo zotrvačnosti. Dnes po troch mesiacoch si dovolím tvrdiť, že som preliečený a každému z Vás odporúčam vyskúšať si to na vlastnej koži. Na mobile mám síce zapnutý bluetooth, wifi i dáta, jeho využitie som však orezal len na využívanie toho čo je pre moju existenciu prínosné: volanie, budík, kalkulačka, kalendár, maily, foťák a hudba.

Comments are closed.