O projekte

Autor projektu

Meno

Mirety Dian

Vek

32

Miesto narodenia

Bojnice

Znamenie

Panna

Viera

v seba

Kontakt

 

Obľúbené motto:

"Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete."

(Mahatma Gandhi)

Projekt Nový človek

Pre koho je určený

Ak sa chceš naučiť žiť...

Nový človek je tu pre každého, kto má záujem prežiť svoj život plodne a nepresedieť do smrti na gauči s plnými ústami nadávok, ako je to všetko na nič. Je tu nielen pre tých, ktorí čakajú od života viac a necítia sa vo svojej koži, ale i pre tých ktorí vedia, že hranice neexistujú.

Presvedčenie

Naša existencia je podmienená hlbším významom

Každý sme iný. Každý ovplývame inými schopnosťami, záujmami, narodili sme sa v iný čas, do iných pomerov, možno máme inú farbu, iné hodnoty, ale význam nášho bytia zostáva ten istý. Sme tu, aby sme sa naučili žiť svoj život plnohodnotne a aby sme boli prínosom pre spoločnosť.

Sebapoznanie

Aby sme mohli rásť, musíme sa poznať

Niekomu to môže trvať rok, inému pol života. Moje sebapoznávanie pretrváva už viac ako päť rokov, ale až doposiaľ som si neuvedomoval že by sa niečo dialo. Ťažko sa to opisuje, ale je to úžasné vedieť toľko o sebe a uvedomovať si do väčšej hĺbky všetko navôkol. Je to ako keď sa pozeráte a pleští vám slnko do očí. Ihneď po nasadení slnečných okuliarov už však vidíte a preciťujete všetku krásu jasnejšie a intenzívnejšie.

Dôležité je byť prirodzený a nestáť na jednom mieste. Pamätajte, je lepšie robiť chyby a posúvať sa dopredu, ako zostať kde ste a o týchto chybách sa nikdy nedozvedieť.

Vzdelávanie

Informácie ovplyvňujú náš život

Buďme opatrní, čo si púšťame do hlavy. Svet je preplnený informáciami a človek bez sebapoznania sa môže veľmi ľahko nechať zviesť z cesty ktorou sa vydal. Hlavne v začiatkoch sebapoznávania je veľmi dôležité vyrovnávať hladinu nepotrebných, škodlivých informácií (pozn. Informácia nie je škodlivá, robí ju škodlivou naša vlastná interpretácia.) vhodnou literatúrou, knihami, článkami, stretávaním sa s vhodnými ľuďmi.

Krajšia budúcnosť

Vedomie, že raj nás čaká na Zemi, je oslobodzujúce

Plytvať časom a svojím životom v domnení, že po smrti sa dostaneme do raja, je podľa mňa nezodpovedné a pochabé. Nebuďme po väčšinu času len pozorovateľmi svojho života, ale pravidelne vynakladajme úsilie zapájať sa do prospešných vecí, ktoré majú pozitívny vplyv na naše bytie. Otvorme oči a žime v raji už na Zemi.

My tvoríme budúcnosť

Čisté vzťahy

Pri pohľade na druhého človeka v ňom vidíme svojho brata, sme jedna veľká rodina a cítime sa tak bezpečnejšie. Sme tu jeden pre druhého a vždy konáme len s tým najčistejším vedomím, aby sme pri stretnutí obohatili svoje životy.

Láska

Pochopili sme, že to z čoho sme zrodení nemôžeme potlačovať a naplno využívame silu lásky pre krajší a plnší život. Dýchame ju spolu s kyslíkom a rovnako tak si ju pre seba i nenechávame a šírime ju ďalej s úsmevom každému jednému človeku, s ktorým prídeme do kontaktu.

Ochota pomôcť

Je nádherné žiť na Zemi, kde sa cudzí ľudia na ulici na seba usmejú, pozdravia a zaželajú si pekný deň. Susedke sa domov už ľahšie kráča z obchodu, lebo deti jej s radosťou pomohli s nákupom. A to všetko len tak, bez očakávania.

Poznanie

Žijeme svoj život a pochopili sme, že nikto iný ako my nie je zaň zodpovedný. Horíme nadšením, že máme každý nový deň možnosť spoznávať sa, prehlbovať svoje poznatky o sebe, sledovať svoje odrazy v druhých ľuďoch, uvádzať sa do pokoja čím sa viac a viac približujeme ku svojmu skutočnému ja.

Tolerancia

Naučili sme sa, že sme každý iný a môžeme mať iné názory a iné správanie. Zabudli sme čo znamenajú slová ohovárať a súdiť. Sme šťastní, že sa stretávame s rôznymi ľuďmi, pretože práve vďaka nim nemáme jednotvárny život.

Vedomie

Skutočne žijeme. A uvedomujeme si to. Cítime každý jeden chĺpok ako sa nechá kolísať vo vetre  a užíva si to spolu so zvyškom tela. Každý jeden nádych nás dopĺňa novou energiou a výdych očisťuje od nepotrebných myšlienok. Ovládame svoju myseľ, emócie, konanie, život. Konečne sme slobodní.